MERKEZ SAĞ PARTİ

Yeni yüz yılda değişimin ve dinamizmin temsilcisi olan Merkez sağ Parti  kadını ,erkeği genci ve yaşlısı ile omuz omuza çalışma ruhunu benimseyerek yakalamış büyük bir Milletin partisidir.
Halka hizmetin Hakka hizmet olduğu inancı ile Milli değerlerimizi koruyarak ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak amacı ile köyden şehire bütün çalışmalarımızı memleketin her köşesine taşımak temel felsefemizdir. Milletimizin hizmetkarı olarak memleketin sorunları ve çözüm yolları ne kadar zor olursa olsun geçmişimizden  gelen tecrübeli kadrolarımız ile inançla, azimle ve kararlılıkla çıkılan bu yolda;, Çağdaşlıktan, İlimden, Doğruluktan, Demokrasiden ve Mustafa Kemal Atatürk ün gösterdiği yoldan asla ödün vermeden yürüyerek hedefimize ulaşmayı düstur edinerek çıktığımız bu yolda. Hedefimiz büyüktür, Kutsaldır. Bu hedefin adı Büyük Türkiye’dir.

MERKEZ SAĞ PARTİ’NİN SİYASİ GEÇMİŞİ, MİSYONU VE HEDEFLERİ

İnsanlar köklerini, misyonunu ve temel ilkelerini bilmezse siyaset yapamaz. Merkez sağ Türk siyasetinin vazgeçilemez felsefesi ile en büyük seçmen kitlesine sahip olan ve geçmişten geleceğe var olacak bir siyasi düşünce ve inançların birleştiği merkezdir. Bu güne kadar tüm siyasilerin en sağ görüşünden en sol görüşüne kadar talip olduğu ancak sadece oy potansiyeli algısıyla hareket edilip sahip olunamayan tek misyondur. Merkez sağ görüşü 07 ocak 1946 yılında Adnan menderes liderliğinde Demokrat Partinin kurulması ile tek partili sistemden çok partili sisteme geçerek ‘’Yeter söz Milletindir ‘’ felsefesi ile halkın derdine derman olarak gönüllerine girip yaptığı hizmetler ile milletin gönüllerine sevgi ve kardeşlik tohumları atarak başlamış olup 1960 darbesi ile Başvekil ve bakanlarını demokrasi uğruna şehit vererek kapatılan yüreklere kazınmış bir fikir ve inanç abidesi olarak akabinde 11 şubat 1961 tarihinde E. Orgeneral Ragıp Gümüşpala ile Adalet partisi ile yeniden oluşan merkez sağ 1964 senesinde Ragıp Gümüşpala’nın vefatı ile boşalan Genel Başkanlığa merkez sağın  efsane lideri Süleyman Demirel seçilerek başarılara ve hizmetlere devam etmiştir. Artık Tohumları derinlerde yer edinen bu ulu çınar yine bir darbe ile 1980 Darbesi ile kapatılmış Zincirbozan günlerinin ardından 23 Haziran 1983 te kurulan Doğruyol Partisi ile Milletimizin hizmetinde 9.Cumhurbaşkanımız Rahmetli Süleyman DEMİREL ve Türkiye’nin ilk ve tek kadın Başbakanımız, liderimiz , önderimiz Başbakanımız Profesör .Dr. Tansu ÇİLLER ile devam etmiş.ve 2002 yılından bu güne kadar gelen siyasi partiler her ne kadar kendilerini merkez sağda olduklarını ifade etseler bile merkez sağ felsefesine sahip olamamışlardır. Parti isimleri gelir geçer değişir ancak merkez sağ felsefesi asla değişmeyecektir. Bu inançla hiçbir zaman çizgimizden çıkmadan merkez sağ zihniyeti yaklaşık 12 yıl önce Halil İbrahim Şahinler in başlattığı Merkez Sağ Hareketi koordinasyonu  olarak bir avuç arkadaşımızla çıktığımız yolda azimle çok kısa süre içerisinde büyük bir kitleye yeniden sahip olduk. Efsane Merkez Sağ ın tek lideri cesur yürekli Prof.Dr.Tansu Çiller in önderliğinde ve  Milletvekilimiz Ömer Bilgin ve Halil İbrahim Şahinler  el ele vererek Tüm zorlukları ve engellemeleri aşarak Milletvekilimiz Ömer Bilgin’inin Genel Başkanlığında 01 Kasım 2022 Tarihinde (Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in Doğum gününde ) Kurucular kurulumuzla birlikte TBMM’sinde toplanarak Partimizin Kuruluş Müracaatını yaparak Merkez Sağ Parti olarak siyasi hayatımıza başladık.

 Yolumuz Hak yolu, çizgimiz Atatürk’ün çizdiği yoldur. Hedefimiz Kutsaldır. Büyük Türkiye’dir.