Ankara İl Kongresi Yapıldı. Sayın İfakat Pınarbaşı üyelerin tamamının desteği ile İl Başkanı seçildi.


Genel Başkanımız Ömer Bilgin’in katılımıyla gerçekleşen Ankara İl Kongresinde İfakat Pınarbaşı İl Başkanı seçildi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Parti Yöneticileri, İl – İlçe Başkanları ve Üyeler eşliğinde yapılan kongre geniş bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti.

Genel Başkan Vekili Halil İbrahim Şahinler, Genel Başkan Yardımcıları; İlyas Mercan, Tekin Adnan Sakman, Ali Acar, Turan Yeşilyurt, Genel Sekreter Tayfun Korkmaz, GİK Üyeleri Halil Demirezen, Ayşe Aşar, Ayşe Bektaş, Osman Tuğrul, Yüksek Haysiyet Divanı üyelerinden Mustafa Aksoy, Ali Varal, Cesim Bulut, İl Başkanlarından İstanbul İl Başkanı İsmail Ünlü, İzmir İl Başkanı Bilal Kılıç, Konya İl Başkanı Ayşe Seray Kasapoğlu, Isparta İl Başkanı Metin Çakıraslan, Antalya İl Başkanı Gülay Erdoğan, Kocaeli İl Başkanı ve İlçe Başkanlarımız katıldılar.

 

Kongrede bir konuşma yapan Genel Başkanımız Sayın Ömer BİLGİN öncelikle Ankara İl Teşkilatını kutladı. Merkez Sağ Parti’nin güçlü bir şekilde teşkilatlandığını belirten BİLGİN, İl kongresini henüz yapmayan diğer illerin hızlanmasını istedi. Başbakanımız Prof. Dr. Tansu Çiller’in Partinin başına geçeceği günlerin yaklaştığını söyleyen BİLGİN, sosyal medyaya ağırlık verilmesi ve bolca üye yapılmasını istedi.

Genel Başkan Vekilimiz Sayın Halil İbrahim ŞAHİNLER konuşmasında “Kadınların elinin değdiği her şey çok daha güzel oluyor” dedi. Özellikle kadın il başkanlarımızın teşkilatlarını hızlıca kurdukları ve İl Kongrelerini yaptıklarını hatırlatan ŞAHİNLER Samsun, Konya, Antalya, Nevşehir, İllerimizin de kadın Başkanlar tarafından yönetildiğini vurguladı. Ardından Merkez Sağ Parti teşkilat güncel durumu hakkında bir sunum yapan ŞAHİNLER 1 aya kalmadan 41 il kongremizi yaparak genel seçimlere katılma şansını yakalayacağımızı belitti.

Konuşmasında tüm katılımcılara teşekkür eden Ankara İl Başkanı sayın İfakat PINARBAŞI, Ankara İl Yönetimine ve İlçe Başkanlarına özellikle yaptıkları hizmet ve azimli çalışmalarından dolayı ayrı ayrı teşekkür etti. PINARBAŞI daha sonra Genel Başkan Ömer BİLGİN ve Genel Başkan Vekili Halil İbrahim ŞAHİNLER’e birer plaket takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.