Liderimiz Tansu Çiller’in eşi Özer Çiller’in cenazesinde Başbakanımızın yanında olduk.


1 Haziran 2024 günü Sayın Özer Uçuran Çiller’in vefat haberinden sonra Başbakanımız Prof. Dr. Tansu Çiller Hanımefendiyi, Genel Başkanımız Ömer Bilgin başkanlığında evinde ziyaret edip taziyede bulunduk.

Taziyeye, Genel Başkan Vekilimiz Halil İbrahim Şahinler, Genel Başkan Yardımcılarımız, GİK Üyelerimiz, İstanbul ve çevre illerden gelen İl ve İlçe Başkanlarımız katıldı.

 

Özer Uçuran Çiller’in cenazesi 3 Haziran günü Levent Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nden kaldırılarak Kilyos mezarlığına defnedildi. 

Cenazeye başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, TCMB Başkan Vekili, Bakanlar, Millet vekilleri, İstanbul Valisi, devlet erkanı, iş adamlar,  Başbakanımız Tansu Çiller’in aile dostları ve vatandaşlar katıldı.

MERKEZ SAĞ PARTİ, Genel Başkan Ömer Bilgin Başkanlığında, Başkanlık Divanı, GİK ve Haysiyet Üyeleri, İstanbul Teşkilatı, İstanbul dışından gelen il ve ilçe teşkilatlarıyla cenazeye geniş bir katılımla Başbakanımızın yanında oldu.

Merkez

Sağ Parti Isparta teşkilatının getirdiği gül yaprakları Tansu Çiller ve Genel Başkanımız tarafından Özer Beyin kabrine serpildi.

 

Merhuma Allah’tan rahmet, Başbakanımıza sabırlar diliyoruz.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.